LJUSKRONA, glas och mässing, 1900-tal

Behängd med olikslipade prismor, 5 ljusarmar samt 5 elektriska ljuspunkter. Höjd endast lampa ca 30, höjd inklusive hänganordning ca 58 cm.

Slitage, repor och nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK