PARTI SILVER, 34 delar, bland annat 12 kaffeskedar, Danmark, med svenska importstämplar. 1900-tal. Totalvikt ca 890 gram

12 kaffeskedar i etui, två mindre bägare, supsked, kniv, sked i sterlingsilver, mindre tårtspade, snapsglas, saltkar i form av kyckling m.m. Höjd ca 0,5- 13 cm, längd på bestickdelar ca 5,5 - 21 cm.

Smärre slitage, mindre repor. Graverade initialer. Emaljdetaljer, stålblad och tyg- samt textildetaljer inkluderas i totalvikt.

Utropspris
4 000 SEK