PARTI SILVER, 27 delar, Bla Nordiska Kompaniet, 1700-1900-tal, Totalvikt ca 810g.

6+6+1+1 st teskedar, bordskniv, såsskål,2 st sockerströare varierande modell, 4 st skedar en med skyttemärke, sked med böjt skaft, matgaffel, 4 st smörgåsgafflar.

Graverad. Slitage. Kniv med rostfritt blad.

Utropspris
3 000 SEK