BOKSKÅP, Karl Johanstil, 1900-talets första hälft.

Fanerat med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Överdel med vitrin. Sidopilastrar. Underdel med låda och dörrar. Bredd 108. Djup 54. Höjd 240 cm. Nyckel finns.

Smärre repor och märken. Något fläckad skiva. Smärre fanerskada.

Utropspris
18 000 SEK