Madeleine Pyk – en samling F769

SALONGSGRUPP, 6 delar, Empirestil, omkr sekelskiftet 1900.

5 karmar samt klaffbord med intarsia iläggningar. Bredd: 103 (+ 2x20,5 cm med klaffar), Djup 78 cm, Höjd: 75.

Slitage, repor, omfattande fanérskador, fläckar, revor.

Utropspris
15 000 SEK