TOALETTBORD samt STOL, "Dilly Dally", Luigi Massoni, Italien, formgiven 1968.

Cylindrisk med utdragbar stol på hjul. Lock med spegel på insidan, inredning av vit plast. Klädd i vitt konstskinn. Diameter 65, höjd 73 cm.

Slitage. Repor. Fläckar. Avskavda delar. Smärre färgfläck.

Utropspris
3 000 SEK