LJUSSTAKE, mässing, 1500-/1600-tal.

Rund fotplatta. Höjd 20 cm.

Lagning. Ljuspipa med borrhål. Smärre märken och fläckar.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

285. Matta, antik Afshar, sydöstra Iran, ca 206 x 156 cm.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
4 500 SEK