GREPSKÅL, silver, stämplad Modig, Ryssland, 1800-talets första hälft. Vikt ca 354 gram.

Ledad hänkel med svanformade gångjärn. Delvis godronnerad med bårder av bladverk. Otydligt årtal. Längd 18 cm. Höjd 20 cm.

Smärre slitage. Hänkel med lagning.

Utropspris
5 000 SEK