JARDINJÄR, silver, K Andersson, Stockholm 1906. Vikt ca 1026 gram.

Gustaviansk stil. Delvis godronnerad. Kvadratisk fotplatta. Glasinsats med slipad kant. Höjd 28. Längd 41 cm.

Obetydligt slitage. Glasinsatsen lagad samt smärre nagg.

Utropspris
7 000 SEK