BOKVERK, 6+6 vol, "Svenska Kulturbilder" o "Svenska kulturbilder Ny följd" av S. Erixon o S. Wallin, Stockholm, 1929-38.

Illustrerade. Halvfranska skinnband.

Slitage. Band med hanteringsskador. Ej genomgångna.

Utropspris
1 200 SEK