MATGRUPP, 5 delar, Erik Wörtz för IKEA.

Ekfanerat. Bord och 4 stolar. Bord med rektangulär delbar skiva, en vikbar iläggsskiva à 68 cm. Längd 155 (totalt 223), bredd 90, höjd 78 cm. Stolar med klädd sits.

Slitage, repor, slagmärken. Stolarna med fläckiga sitsar, ryggarnas tvärslår med glipor i fogarna, en med spricka/skada.

Utropspris
5 000 SEK