BORD och TABURETT, rokokostil, 1900-tal.

Svängda ben, skuren dekor på ben och sarg, konturerad bordskiva. Bordets längd 94 cm, bredd 59 cm, höjd 71 cm.
Taburetten 52x47, höjd 53 cm.

Bordsskiva med lackskador, slitage, smärre fläckar.

Utropspris
150 EUR