LOCKPOKAL, silver, otydliga äldre silverstämplar samt fantasistämplar. Vikt ca 605 gram.

Renässansstil. På 3 fötter med reliefdekor av St Göran och Draken. Lock med genombrutet bladverk. Höjd med lock ca 30 cm. Höjd utan lock ca 22. Diameter ca 9,5 cm.

Smärre repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK