PARTI GLAS, "Fuga", 13 delar, Sven Palmqvist för Orrefors. 1900-talets mitt.

Blått glas. Ishinkar, skålar samt fat. Delvis etikettmärkta. Höjd 4-13 cm.

Smärre slitage och repor.

Utropspris
1 500 SEK