PARTI BÖCKER, 23 st, Konst/konsthantverk, 1900-tal.

Suuri Antiikkikirja / Wenzel Hagelstam
Perun kultaa ja jumalia / Hans Baumann
Suomalaisia pukuja / Hjalmar Appelgren-Kivalo
Pentti Lumikangas / Eurographica
Väinö Ruovinen / Eurographica
Kiinalainen Kalligrafia
Kultakausi / Markku Valkonen
Terrakotta armeija / John Man
Opas taiteen maailmaan
Muotipuku kautta aikojen / Henny Harald Hansen
Matisse ja Picasso / Francoise Gilot
Talonpoikaisperinne
Avantgarde 1900-1930
Matisse
Viikingit
Ranskan Maalaustaide
Itämaiset matot tänään / Nicolas Fokker
Kuvien Lempeä Kapina / Risto Ojanen
Suomen Lasi
Merkkien kirja / Rudolf Koch
Talonpoikaisesineiden katoavaa kauneutta / Lauri Jäntti
Itämaisia mattoja / Knut Larson
Hämäläisiä kartanoita ja Suurtiloja / Eino Jutikkala - Gabriel Nikander

Bruksslitage. Ej genomgånga

Utropspris
150 EUR