Herrur. Borstat/polerat stål. Blå urtavla, en extra orange urtavla medföljer. Safirglas.Integrerad originallänk. Quartz. Diameter 40 mm. Viklås. 5 extra länkar medföljer. Originalbox och etui.
Mindre slitage. Några repor. Ej funktionstestad.