BORDSUR, fajans, rokokostil, märkt Delft De Porceleyne Fles, 1900-tal.

Floral dekor samt kartuscher i underglasyrblått. Vit emaljerad urtavla. Pendel medföljer. Höjd ca 40 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor, missfärgat, krackeleringar. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK