KOPPAR MED FAT, 24 delar, porslin, 1800-talets början.

Gulddekor av stiliserade blommor samt blad. 7 st koppar med fat+10 st fat, 7 st assietter.

Slitage, repor, nagg, sprickor, färgbortfall, tillverkningsdefekter. Två fat ommålade. En assiett lagad.

Utropspris
1 500 SEK