BÖCKER, 4 st, "Kongl. Stadgar/Förordningar/Bref och Resolutioner...", Stockholm 1706.

Med graverad titelplansch. Även "Samling af Kongl. Maj:ts Bref..." av Johan Jusleen, Stockholm 1751, "Sjette samlingen af Kongl. Maj:ts Bref, Rescripter och Förklaringar..." utg Carl Johan Norell, Stockholm 1800, "Swenska Justitiae och Politiae-wärket,..." av O.F. Stålhammar, Stockholm. Samtida hel- resp halvfranskt skinnband.

Slitage, smärre hörn- och ryggskador på bokbanden, den sistnämnda boken med smärre pappersförluster på titelbladet, ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK