LJUSSTAKE, mässing, "Arvika", firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Vågformad modell för sju ljus. Diameter 18. Höjd 11 cm.

Bruksslitage, något skev. Ljuspipor något lösa. Något instabil.

Utropspris
1 500 SEK