BOK, "Comoediae sex recte tandem...", av Terentius Publius, Augsburg 1718.

Graverad titelplansch. Samtida helband av pergament.

Slitage, fläckar, bläckanteckningar, de första två sidorna lösa, sex blad i innehållsförteckningen med skador och pappersförlust, smärre insektsangrepp, ej fullständigt genomgången.

Utropspris
1 500 SEK