GOLVLAMPA, Lisa Johansson-Pape, 1900-talets mitt.

Virat läder kring svartmålat metallskaft, mässingsfot. Under veckad tygskärm, vit plastkupa. Tot. höjd 153 cm, utan skärm 147 cm.

Skärmen och läderdelen ej original. Läderdekoren trasig, anlöpningar, slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
400 EUR