POTTSKÅP, plåt, 1900-talets början.

Rund. Öppningsbart lock samt dörr. Vitmålat. Diameter 35, höjd 88 cm.

Slitage, repor. Ställvis färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK