TRÄDGÅRDSBORD, Björneborgs, 1900-talets början.

Gjutjärn. Lös stenskiva. Längd 80, bredd 55, höjd 76 cm.

Slitage. Anlupet. Skiva, möjligen senare, med nagg, spricka.

Utropspris
2 000 SEK