POKAL OCH BREVKNIV, silver, bägare CG Hallberg, Stockholm 1901, brevkniv 1959. Total vikt ca 263 gram.

Pokal med godronnerad dekor. Brevkniven med monogram CA. Vasens höjd 17,5 cm.

Smärre repor. Bucklor. Vas med skada vid mynning och lagningar.

Utropspris
3 000 SEK