SEKRETÄR, Gustaviansk stil, kopia efter Haupt. 1900-talets andra hälft.

Fanerad med bla mahogny. Nedfällbar klaff med skrivinredning, underliggande låda. Bredd: 85 cm, Djup: 52,5 cm, Höjd: 106,5 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor, rispor, böjda beslag, smärre skador.

Utropspris
2 500 SEK