MÖBLEMANG, 3 delar, Bodafors, troligen Axel Larsson, 1930-tal.

Bord, ett par stolar. Fanerade i bl a flammig björk och jakaranda. Runt bord, tre kopplade ben. Diam 80, höjd 63 cm. Stolar med stoppad sits.

Slitage, repor, delvis blekta. Sitsarna med fläckar och hårt slitage.

Utropspris
2 000 SEK