TVÄTTSERVIS, 4 delar, "Fortuna", flintgods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Tvättfat, kanna, tvålkopp med lock, ställ med hänkel. Tvättfatets längd 43 cm.

Bruksslitage, krackelyr.

Utropspris
2 000 SEK