BÄGARE, två stycken, silver. CF Carlman, 1928 resp CG Hallberg 1938. Total vikt ca 207g.

En trumpetformad Vikt 77, en Art Deco 130 gram. Höjd 9,8 resp 12,5 cm.

Slitage, den större med små bucklor på övre kanten.

Utropspris
2 000 SEK