KRYDDBURKAR, 14 st samt SKÄRBRÄDA, flintgods, "Blåklocka", Rörstrand, omkring 1900.

Blå blomsterdekor på vit botten. Skärbrädans längd 34 cm. Höjd 13-21 cm.

Bruksslitage, krackelyrer, missfärgningar. 1 del med skada, 2 delar med flisor, 1 del med spricka, 1 del med lagningar.

Utropspris
1 500 SEK