LJUSKRONA, metall samt porslin, jugend, tidigt 1900-tal. Höjd: 90 cm.

6 ljusarmar. med stomme i metall med löpande bladslinga. Kupor och dekor av polykroma porlsins blommor.

Slitage, repor, smuts, ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK