BESTICKSERVIS, 200 delar, silver "Prins Albert", omkring 1900-talets mitt, vikt ca 10885 g.

12 bordsgafflar, 12 moccaskedar, 12 kaffeskedar, 12 dessertskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 bordsknivar med blad i rostfritt stål, 12 bordsskedar, 12 smörgåsknivar med blad i rostfritt stål, 12 matknivar med blad i rostfritt stål, 12 fiskknivar, 12 fiskgafflar, 12 teskedar, 12 smörknivar med blad i rostfritt stål, 2 buljongskedar, 4 mindre uppläggningsskedar, tårtkniv med blad i rostfritt stål, tårtspade, osthyvel med blad i rostfritt stål, såsslev, 3 serveringsskedar, 2 serveringsgafflar, kniv med blad i rostfritt stål, ett par trancherbestick med blad i rostfritt stål, 2 soppslevar.

Bruksslitage. Två delar med monogramgravyr.

Utropspris
30 000 SEK