KATEDER, troligen Danmark, sekelskifte 1800/1900.

Svartmålad, tre lådor. Längd 110, djup 51, höjd 76 cm.

Bruksslitage, repor samt märken. Senare bemålning samt beslag.

Utropspris
3 000 SEK