GARNITYR, 3 delar, flintgods med grön lysterglasyr, Josef Ekberg, Gustavsberg, 1920-tal.

Skålfat/jardiniere, grön lysterglasyr, invändigt med röd lysterglasyr, dekor i guldfärg, längd 37cm inkl hänklar. Ljusstakar, ett par, i grön lysterglasyr med dekor i guldfärg, höjd 15 cm.

Slitage. Ljusstakar med nagg. Skålfat med anlöpning.

Utropspris
2 000 SEK