GOLVLAMPA OCH VÄGGLAMPA, Ateljé Lyktan, 1970-tal.

Rödlackerad metall. Vägglampa för 25W resp 40W. Vägglampans djup 29 cm. Golvlampa höjd 102 cm.

Repor och märken. Raster saknas. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK