KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1868/69. Vikt ca 921 gram.

Sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda. Hänklar med dekor av blommor. Kaffekannans höjd 28 cm.

Smärre repor. Någon mindre buckla.

Utropspris
4 000 SEK