SERVISDELAR, 56 delar, "Ranka", Stig Lindberg, Gustavberg, 1900-talets andra hälft.

Bestående av 5 st djupa tallrikar med diameter 21 cm. 9 st djupa tallrikar med diameter 23 cm. Assietter 11 st. Tallrikar, 14 st med diameter 21 cm. Tallrikar, 16 st med diameter 23 cm samt skål med diameter 11 cm.

Bruksslitage. 5 st underfat till kaffekoppar, 5 st underfat till tekoppar medföljer. 1 st djup tallrik samt 3 st tallrikar med skador medföljer.

Utropspris
3 000 SEK