GLASSERVISDELAR, 179 st, "Prince", Göran Wärff, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

12 vitvinsglas, 12 rödvinsglas, 12 dessertglas, 12 champagneglas, 12+12 grogglas, 12 glöggmuggar, 12+12 starkvinsglas, 11 snapsglas, 12 likörglas, 12 seltersglas, 12+12 whiskeyglas, 12 mindre selterglas.

Bruksslitage.

Utropspris
16 000 SEK