BUFFET, Boulle-stil, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Inläggningar av mässing mot sköldpaddsimitation, svärtad skiva. Längd 223, djup 41, höjd 115 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, mindre skador, fotlist saknas, renoverat och kompletterat. Lös listdel medföljer. Senare nyckel.

Utropspris
15 000 SEK