KLÄDSKÅP, jugend, 1900-talets första hälft.

Svartmålat. Fem lådor. Två skåpsdörrar varav den ena spegelbeklädd. Längd 104, djup 49, höjd 193 cm.

Bruksslitage. Senare beslag samt bemålning.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

42. Wilhelm Kåge, skål, "Farsta", stengods, Gustavsbergs Studio 1958.
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
Budhistorik
3 000

ditt bud
2 800

ditt bud
2 600

ditt bud
2 400

ditt bud
Aktuellt bud:
3 000 SEK