SALONGSMÖBLEMANG, 4 delar, nyrenässans/nyklassicism, 1900-talets första hälft.

Bl a svartlackerat. Intarsiadekor och målad dekor ur spansk/amerikanska kriget 1898. Bord, soffa och två stolar. Bordet längd 93, bredd 63 och höjd 73 cm. Soffans längd 138 cm.

Smärre slitage. Färgslitage. Blekt dekor.

Utropspris
5 000 SEK