BORDSARMATUR, glas, Carl Fagerlund, Orrefors 1900-talets senare hälft.

Grön samt klar glasmassa, mässingsfäste. Signerad "Orrefors RD 1323", etikettmärkt. Höjd 32 cm exkl. sockel.

Ej funktionstestad. Slitage, enstaka smärre repor.

Utropspris
150 EUR