ARMBANDSUR, dam, art deco, 18k vitguld och diamanter tot ca0,20ct och safirer, 1900-talets första hälft.

Manuell, oktagonal boett med åttkantsslipade diamanter och safirer, silverfärgad urtavla med blått index, krona med cabochonslipad safir, ornerad boett, 14x21mm. Svart läderband senare.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK