SOFFA, sengustaviansk stil 1800-talets första hälft.

Utdragbar låda, stoppad ryggbricka, löstagbar sits, svarvade ryggspjälor, bronserade detaljer. Längd 189 cm, djup 61 cm, höjd 88 cm.

Slitage, renoverad, senare klädsel samt ommålad.

Utropspris
300 EUR