KUNGLIGT FOTOGRAFI MED AUTOGRAF, Gustaf V av Sverige. Egenhändigt sign o dat 1912.

Ovalt fotografi av Konungen i uniform. Bildstorl 18 x 12 cm. Förgylld kronprydd ram.

Slitage, gulnad, kronprydda ramen med skador och dekorbortfall, ursprungligen med bordsstöd á tergo, ej examinerad ur ram.

Proveniens

Kommendörkapten Wahlström.

Utropspris
1 500 SEK