SKÅLAR, 2 st. Silver. Bl a A Erlandssons Silvervarufabriks, Kristianstad 1925. Tot ca 420 g.

Skål med invändig förgyllning samt skål på kulfötter, diameter 18-20 cm.

Bruksslitage, repor, bucklor.

Utropspris
2 000 SEK