Allmoge
423514

HUSMODELL, trä, tillverkad av Gunnar Svenson, Söderköping 1950/60-tal.

Kopia av stuga i Redinge Klostergård, Grebo Socken, Östergötland. Nedfällbara gavlar. Höjd 35 cm. Bredd 43 cm.

Några smärre repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK