TRÄDGÅRDSMÖBLER, 3 delar. Melins Metallgjuteri, Anderstorp, 1900-tal.

Soffa, karmstol samt bord. Vitlackerad metall, genombruten dekor av bla. blad. Soffa samt karmstol med ribbad sits. Soffa, längd ca 138 cm. Bordets diameter 75, höjd 72 cm.

Slitage, ställvis kraftig. Sprickor.

Utropspris
3 000 SEK