STEKFAT SAMT TALLRIKAR, 2 st, porslin, 1700-tal, Kina.

Fat med oktagonal form. Fat samt tallrikar med konturerad kant och polykrom dekor med växter och djur, brätte med växtslinga. L 42.

Smärre slitage, blekt dekor, enstaka nagg, samt spricka och stort nagg på en av tallrikarna.

Utropspris
5 000 SEK