MINIATYRER, 7 st, stengods, bla Stig Lindberg och Gunnar Nylund, Gustavsberg respektive Rörstrand.

Vas Stig Lindberg med vit glasyr. Höjd 4,5 cm. Vas Gunnar Nylund med unikatsignatur. Höjd 5 cm. 3 vaser samt burk med lock Carl Harry Stålhane. Höjd 3,5-6,5 cm. Vas Royal Copenhagen med blå glasyr. Höjd 8,5 cm.

Slitage. Stig Lindberg vas med obetydlig kantnagg.

Utropspris
1 800 SEK